Tri-Star AS-340115 Motor 1/2-14HP 115V 50/60Hz
In stock
SKU
AS-340115
Manufacturer:
Upgrade your kitchen setup with the Convection Oven Motor, powered by a reliable 120V 1/2HP motor operating at speeds of 1725/1140 RPM. This motor features a sturdy 2" x 1/2" shaft with 2 flats, ideal for convection ovens requiring robust performance. Upgrade your kitchen equipment today for improved cooking efficiency and lasting durability. Perfect for convection oven motor replacement
More Information
Disable SaleableNo
TRI-STAR:
340115, AS-340115, TRS340115
Write Your Own Review
You're reviewing:Tri-Star AS-340115 Motor 1/2-14HP 115V 50/60Hz